Username: 
  Password: 

Team Schedules - 19U Girls
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Final


ALL A


   Tie Breaker Cards
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  Points Ded Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
Ylw

Red
A1 : GS Surf G00 A W-7   L-1   T-003333333 -021 7  0  28  1 0
A9 : FCSC 00G Nemesis White NLNC W-6   L-2   T-030333330 -018 6  0  18  0 0
A2 : Washington Rush G00 A W-6   L-2   T-003333033 -018 6  0  19  0 0
A7 : Spokane Sounders G00 Rave W-5   L-1   T-233131303 -017 5  0  13  2 0
A6 : Westside Timbers 00G Copa BTS NLNC W-5   L-2   T-133031303 -016 5  0  13  0 0
A3 : G00 G01 Eastside Reign A2 W-4   L-4   T-003330030 -012 4  0  8  1 0
A11 : Thorns North FC 00/01 Gir W-3   L-4   T-033300 00 -09 3  0  15  0 0
A5 : Seattle United G00 Copa A W-2   L-5   T-0 0303000 -06 2  0  5  0 0
A8 : WPFC G00/01 Black B W-1   L-5   T-100100 30 -04 1  0  5  3 0
A4 : Eastside FC G00 G01 Red B W-1   L-7   T-000000003 -03 1  0  6  0 0
A10 : United PDX 00G Black NLNC W-0   L-7   T-0 0000000 -00 0  0  2  0 0

Bracket - Friday, December 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673898  Harmony Sports Complex  06:30 PM  9 A5 vs A10Seattle United G00 Copa A   vs.United PDX 00G Black NLNC 
 673881  Cardon Field  06:30 PM  2 A6 vs A4Westside Timbers 00G Copa BTS NLNC 2 vs.Eastside FC G00 G01 Red B0
 673882  Harmony Sports Complex  08:15 PM  9 A7 vs A3Spokane Sounders G00 Rave 2 vs.G00 G01 Eastside Reign A20
 673910  Cardon Field  08:15 PM  2 A8 vs A9WPFC G00/01 Black B 0 vs.FCSC 00G Nemesis White NLNC3

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673880  Cardon Field  09:00 AM  2 A5 vs A6Seattle United G00 Copa A 0 vs.Westside Timbers 00G Copa BTS NLNC2
 673885  Cardon Field  11:00 AM  2 A10 vs A11United PDX 00G Black NLNC 1 vs.Thorns North FC 00/01 Gir7
 673878  Cardon Field  01:00 PM  2 A3 vs A8G00 G01 Eastside Reign A2 3 vs.WPFC G00/01 Black B1
 673879  Harmony Sports Complex  03:00 PM  8 A4 vs A7Eastside FC G00 G01 Red B 0 vs.Spokane Sounders G00 Rave2

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673900  Harmony Sports Complex  08:00 AM  8 A7 vs A8Spokane Sounders G00 Rave 2 vs.WPFC G00/01 Black B2
 673905  Harmony Sports Complex  11:30 AM  8 A4 vs A5Eastside FC G00 G01 Red B 0 vs.Seattle United G00 Copa A2
 673904  Harmony Sports Complex  01:20 PM  8 A3 vs A6G00 G01 Eastside Reign A2 2 vs.Westside Timbers 00G Copa BTS NLNC1
 673901  Harmony Sports Complex  03:15 PM  8 A11 vs A9Thorns North FC 00/01 Gir 3 vs.FCSC 00G Nemesis White NLNC0

Bracket - Saturday, January 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673912  Valley Ridge  02:15 PM  2 A11 vs A5Thorns North FC 00/01 Gir 2 vs.Seattle United G00 Copa A0
 673887  Starfire  02:15 PM  4 A3 vs A10G00 G01 Eastside Reign A2 2 vs.United PDX 00G Black NLNC0
 673918  Starfire  02:15 PM  3 A7 vs A1Spokane Sounders G00 Rave 2 vs.GS Surf G00 A1
 673888  Starfire  04:00 PM  4 A4 vs A9Eastside FC G00 G01 Red B 1 vs.FCSC 00G Nemesis White NLNC4
 673917  Starfire  04:00 PM  3 A6 vs A2Westside Timbers 00G Copa BTS NLNC 1 vs.Washington Rush G00 A0

Bracket - Sunday, January 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673890  Starfire  10:30 AM  3 A6 vs A7Westside Timbers 00G Copa BTS NLNC 2 vs.Spokane Sounders G00 Rave2
 673893  Starfire  10:30 AM  4 A9 vs A3FCSC 00G Nemesis White NLNC 2 vs.G00 G01 Eastside Reign A20
 673876  Valley Ridge  12:30 PM  3 A1 vs A10GS Surf G00 A 6 vs.United PDX 00G Black NLNC0
 673886  Valley Ridge  12:30 PM  4 A2 vs A11Washington Rush G00 A 4 vs.Thorns North FC 00/01 Gir1

Bracket - Monday, January 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673889  Valley Ridge  09:00 AM  2 A5 vs A8Seattle United G00 Copa A 2 vs.WPFC G00/01 Black B1
 673908  Valley Ridge  09:00 AM  3 A6 vs A11Westside Timbers 00G Copa BTS NLNC 2 vs.Thorns North FC 00/01 Gir0
 673909  Valley Ridge  09:00 AM  4 A7 vs A10Spokane Sounders G00 Rave 1 vs.United PDX 00G Black NLNC0
 673913  Valley Ridge  10:45 AM  3 A1 vs A4GS Surf G00 A 3 vs.Eastside FC G00 G01 Red B1
 673914  Valley Ridge  10:45 AM  4 A2 vs A3Washington Rush G00 A 2 vs.G00 G01 Eastside Reign A20

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673920  Eastside Timbers Sports Complex  03:00 PM  Trf2 A9 vs A10FCSC 00G Nemesis White NLNC 1 vs.United PDX 00G Black NLNC0
 673903  Starfire  06:00 PM  3 A2 vs A7Washington Rush G00 A 2 vs.Spokane Sounders G00 Rave1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673899  Eastside Timbers Sports Complex  09:00 AM  Trf3 A6 vs A9Westside Timbers 00G Copa BTS NLNC 0 vs.FCSC 00G Nemesis White NLNC3
 673902  Meadowdale Athletic Complex  01:00 PM  1 A1 vs A8GS Surf G00 A 5 vs.WPFC G00/01 Black B0
 673906  Bellevue  02:00 PM  1 A4 vs A2Eastside FC G00 G01 Red B 1 vs.Washington Rush G00 A5

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673911  TBD   --    --  A10 vs A6United PDX 00G Black NLNC 1 vs.Westside Timbers 00G Copa BTS NLNC3

Bracket - Friday, March 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673919  Harmony Sports Complex  07:30 PM  7 A8 vs A11WPFC G00/01 Black B   vs.Thorns North FC 00/01 Gir 

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673892  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2 A8 vs A4WPFC G00/01 Black B 1 vs.Eastside FC G00 G01 Red B0
 673895  Harmony Sports Complex  04:00 PM  8 A11 vs A1Thorns North FC 00/01 Gir 0 vs.GS Surf G00 A5
 673915  Shorewood HS  04:00 PM  1 A5 vs A3Seattle United G00 Copa A 0 vs.G00 G01 Eastside Reign A21
 673877  Harmony Sports Complex  05:30 PM  7 A2 vs A9Washington Rush G00 A 1 vs.FCSC 00G Nemesis White NLNC4

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673897  Harmony Sports Complex  12:00 PM  8 A4 vs A11Eastside FC G00 G01 Red B 3 vs.Thorns North FC 00/01 Gir2
 673884  Starfire  03:00 PM  2 A9 vs A1FCSC 00G Nemesis White NLNC 1 vs.GS Surf G00 A2
 673883  Starfire  04:00 PM  1 A8 vs A2WPFC G00/01 Black B 0 vs.Washington Rush G00 A4

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673907  Shoreline  05:00 PM  B A5 vs A1Seattle United G00 Copa A 1 vs.GS Surf G00 A5

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673891  Spokane Shadow Polo Fields  04:30 PM  1 A7 vs A5Spokane Sounders G00 Rave 1 vs.Seattle United G00 Copa A0

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 673896  Canyon Park Middle School  11:00 AM  1 A3 vs A1G00 G01 Eastside Reign A2 0 vs.GS Surf G00 A1
 673894  Kasch Park  01:00 PM  3 A10 vs A2United PDX 00G Black NLNC 0 vs.Washington Rush G00 A1

Final - Monday, March 25, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 880409  TBD   --    --  A1   vs.A2