|
Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 1 Wildcards. |
Bracket - Sunday, September 09, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620095 | TBD |
--
|
--
| A6 vs A4 | Snohomish United B04 Black A | 0 | vs. | PacNW B04 Maroon A | 6 | 620094 | TBD |
--
|
--
| A7 vs A3 | WPFC B04 Post DA | 3 | vs. | Eastside FC B04 Red A | 3 | 620093 | TBD |
--
|
--
| A1 vs A2 | WA Timbers 04B Red 1 | 0 | vs. | Crossfire Premier B04 A | 2 | Bracket - Saturday, September 15, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620096 | TBD |
--
|
--
| A7 vs A5 | WPFC B04 Post DA | 2 | vs. | Seattle United B04 Copa A | 1 | Bracket - Sunday, September 16, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620098 | TBD |
--
|
--
| A4 vs A7 | PacNW B04 Maroon A | 3 | vs. | WPFC B04 Post DA | 0 | 620099 | TBD |
--
|
--
| A5 vs A6 | Seattle United B04 Copa A | 3 | vs. | Snohomish United B04 Black A | 1 | 620097 | Preston Park | 12:30 PM | 2 | A3 vs A1 | Eastside FC B04 Red A | 6 | vs. | WA Timbers 04B Red 1 | 0 | Bracket - Sunday, September 23, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620102 | Preston Park | 09:00 AM | 1 | A3 vs A5 | Eastside FC B04 Red A | 2 | vs. | Seattle United B04 Copa A | 1 | 620101 | TBD |
--
|
--
| A2 vs A6 | Crossfire Premier B04 A | 4 | vs. | Snohomish United B04 Black A | 1 | 620100 | Harmony Sports Complex | 01:00 PM | 8 | A1 vs A7 | WA Timbers 04B Red 1 | 0 | vs. | WPFC B04 Post DA | 2 | Bracket - Saturday, September 29, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620120 | Harmony Sports Complex | 09:30 AM | 7 | A1 vs A3 | WA Timbers 04B Red 1 | 1 | vs. | Eastside FC B04 Red A | 7 | Bracket - Sunday, September 30, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620104 | TBD |
--
|
--
| A4 vs A2 | PacNW B04 Maroon A | 4 | vs. | Crossfire Premier B04 A | 1 | 620105 | TBD |
--
|
--
| A6 vs A7 | Snohomish United B04 Black A | 2 | vs. | WPFC B04 Post DA | 5 | 620103 | TBD |
--
|
--
| A5 vs A1 | Seattle United B04 Copa A | 2 | vs. | WA Timbers 04B Red 1 | 0 | Bracket - Saturday, October 06, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620108 | Preston Park | 03:00 PM | 1 | A3 vs A4 | Eastside FC B04 Red A | 4 | vs. | PacNW B04 Maroon A | 3 | Bracket - Sunday, October 07, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620106 | Harmony Sports Complex | 10:00 AM | 8 | A1 vs A6 | WA Timbers 04B Red 1 | 3 | vs. | Snohomish United B04 Black A | 2 | 620107 | GLP #1 | 03:00 PM | 1 | A2 vs A5 | Crossfire Premier B04 A | 2 | vs. | Seattle United B04 Copa A | 2 | Bracket - Saturday, October 13, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620111 | Shorewood HS | 09:30 AM | 1 | A5 vs A3 | Seattle United B04 Copa A | 2 | vs. | Eastside FC B04 Red A | 3 | 620110 | Stocker Fields | 01:00 PM | 3 | A6 vs A2 | Snohomish United B04 Black A | 0 | vs. | Crossfire Premier B04 A | 2 | Bracket - Sunday, October 14, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620113 | Preston Park | 11:00 AM | 1 | A3 vs A6 | Eastside FC B04 Red A | 7 | vs. | Snohomish United B04 Black A | 1 | 620114 | Starfire | 03:00 PM | 4 | A4 vs A5 | PacNW B04 Maroon A | 1 | vs. | Seattle United B04 Copa A | 0 | 620112 | 60 Acres | 04:00 PM | 21 | A2 vs A7 | Crossfire Premier B04 A | 0 | vs. | WPFC B04 Post DA | 2 | Bracket - Sunday, October 21, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620115 | Preston Park | 11:00 AM | 1 | A3 vs A7 | Eastside FC B04 Red A | 1 | vs. | WPFC B04 Post DA | 1 | 620128 | Interbay Stadium | 04:15 PM | 1 | A5 vs A2 | Seattle United B04 Copa A | 2 | vs. | Crossfire Premier B04 A | 0 | Bracket - Sunday, October 28, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620118 | Snohomish HS Lower Field | 09:00 AM | 1 | A6 vs A3 | Snohomish United B04 Black A | 0 | vs. | Eastside FC B04 Red A | 4 | 620117 | WPFC Soccer Complex | 11:00 AM | 2 | A7 vs A2 | WPFC B04 Post DA | 4 | vs. | Crossfire Premier B04 A | 1 | 620119 | Shoreline | 03:00 PM | B | A5 vs A4 | Seattle United B04 Copa A | 1 | vs. | PacNW B04 Maroon A | 4 | Bracket - Sunday, November 04, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620122 | Snohomish HS Lower Field | 11:00 AM | 1 | A6 vs A5 | Snohomish United B04 Black A | 3 | vs. | Seattle United B04 Copa A | 4 | Bracket - Saturday, November 10, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620123 | Starfire | 04:30 PM | 1 | A3 vs A8 | Eastside FC B04 Red A | 3 | vs. | United PDX 04B Black | 1 | Bracket - Sunday, November 11, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620127 | Snohomish HS Lower Field | 11:00 AM | 1 | A6 vs A1 | Snohomish United B04 Black A | 0 | vs. | WA Timbers 04B Red 1 | 1 | 620121 | WPFC Soccer Complex | 04:00 PM | 4 | A7 vs A4 | WPFC B04 Post DA | 0 | vs. | PacNW B04 Maroon A | 2 | Bracket - Sunday, November 18, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620132 | Eastside Timbers Sports Complex | 08:00 AM | Trf3 | A9 vs A8 | Westside Timbers 04B Copa Red NLNC | 3 | vs. | United PDX 04B Black | 2 | 620130 | Preston Park | 09:00 AM | 2 | A3 vs A2 | Eastside FC B04 Red A | 4 | vs. | Crossfire Premier B04 A | 1 | 620129 | Starfire | 01:00 PM | 11 | A4 vs A1 | PacNW B04 Maroon A | 3 | vs. | WA Timbers 04B Red 1 | 0 | 620131 | Magnuson | 02:00 PM | 7 | A5 vs A7 | Seattle United B04 Copa A | 1 | vs. | WPFC B04 Post DA | 0 | Bracket - Saturday, December 01, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620133 | Madison HS - Turf | 04:00 PM | 1 | A8 vs A1 | United PDX 04B Black | 3 | vs. | WA Timbers 04B Red 1 | 2 | Bracket - Sunday, December 02, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620136 | WPFC Soccer Complex | 09:00 AM | 4 | A7 vs A6 | WPFC B04 Post DA | 1 | vs. | Snohomish United B04 Black A | 1 | 620125 | Tualatin Hills Rec Center #2 | 01:00 PM | 2 | A9 vs A3 | Westside Timbers 04B Copa Red NLNC | 2 | vs. | Eastside FC B04 Red A | 3 | 620135 | Marymoor Park | 03:00 PM | 2 | A2 vs A4 | Crossfire Premier B04 A | 1 | vs. | PacNW B04 Maroon A | 2 | Bracket - Saturday, December 08, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620116 | Snohomish HS Lower Field | 09:00 AM | 1 | A4 vs A6 | PacNW B04 Maroon A | 1 | vs. | Snohomish United B04 Black A | 0 | 620138 | Eastside Timbers Sports Complex | 09:00 AM | Trf2 | A5 vs A9 | Seattle United B04 Copa A | 3 | vs. | Westside Timbers 04B Copa Red NLNC | 2 | 620137 | Hudson Bay | 01:00 PM | 1 | A2 vs A8 | Crossfire Premier B04 A | 0 | vs. | United PDX 04B Black | 1 | 620134 | Hudson Bay | 04:30 PM | 1 | A1 vs A5 | WA Timbers 04B Red 1 | 0 | vs. | Seattle United B04 Copa A | 3 | Bracket - Sunday, December 09, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620140 | Hudson Bay | 08:00 AM | 1 | A8 vs A5 | United PDX 04B Black | 2 | vs. | Seattle United B04 Copa A | 1 | 620139 | Delta Park | 09:45 AM | 6 | A9 vs A2 | Westside Timbers 04B Copa Red NLNC | 1 | vs. | Crossfire Premier B04 A | 3 | Bracket - Sunday, December 16, 2018Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620141 | Harmony Sports Complex | 11:00 AM | 8 | A1 vs A9 | WA Timbers 04B Red 1 | 3 | vs. | Westside Timbers 04B Copa Red NLNC | 3 | Bracket - Saturday, January 12, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620109 | WPFC Soccer Complex | 11:00 AM | 3 | A7 vs A1 | WPFC B04 Post DA | 2 | vs. | WA Timbers 04B Red 1 | 1 | Bracket - Sunday, January 13, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620126 | Madison HS - Turf | 04:00 PM | 1 | A8 vs A4 | United PDX 04B Black | | vs. | PacNW B04 Maroon A | | Bracket - Friday, January 18, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620142 | Starfire | 03:00 PM | 2 | A4 vs A3 | PacNW B04 Maroon A | 2 | vs. | Eastside FC B04 Red A | 3 | 620143 | Starfire | 03:00 PM | 3 | A6 vs A8 | Snohomish United B04 Black A | 1 | vs. | United PDX 04B Black | 2 | 620144 | Starfire | 03:00 PM | 4 | A7 vs A9 | WPFC B04 Post DA | 4 | vs. | Westside Timbers 04B Copa Red NLNC | 1 | 620145 | Valley Ridge | 06:30 PM | 4 | A2 vs A1 | Crossfire Premier B04 A | 1 | vs. | WA Timbers 04B Red 1 | 1 | Bracket - Saturday, January 19, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620149 | Petrovitsky | 12:30 PM | 2 | A2 vs A3 | Crossfire Premier B04 A | 2 | vs. | Eastside FC B04 Red A | 3 | 620147 | Petrovitsky | 12:30 PM | 1 | A8 vs A7 | United PDX 04B Black | 4 | vs. | WPFC B04 Post DA | 3 | 620148 | Petrovitsky | 02:15 PM | 1 | A1 vs A4 | WA Timbers 04B Red 1 | 1 | vs. | PacNW B04 Maroon A | 5 | 620146 | Petrovitsky | 02:15 PM | 2 | A9 vs A6 | Westside Timbers 04B Copa Red NLNC | 0 | vs. | Snohomish United B04 Black A | 0 | Bracket - Saturday, January 26, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 620124 | Wilson Playfield | 03:00 PM | 1 | A4 vs A9 | PacNW B04 Maroon A | 2 | vs. | Westside Timbers 04B Copa Red NLNC | 1 | Final - Thursday, January 31, 2019Game | Venue | Time | Field | Home Team | Score | | Away Team | Score | 803423 | Edmonds Woodway Stadium | 06:45 PM | 1 | Eastside FC B04 Red A | 1 | vs. | GS Surf B04 A | 0 |
|
|
| |
| |
| | |
|